2024. május 20., hétfő | Névnap: Bernát, Felícia
Kezdőoldal/Sajtószoba/Sajtóközlemények
Kezdőoldal / Sajtószoba / Fogyasztóvédők az Utazás és Szabadidő 2010 kiállításon

Fogyasztóvédők az Utazás és Szabadidő 2010 kiállításon

 

Debrecen, 2010. március 26. Szolgáltatók és úti célok mellett a Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesülete is kiállítója a Debrecenben 2010. március 26-28-ig nyitva tartó Utazás és Szabadidő Szakkiállításnak.

 

  • Meddig mondhatom le következmények nélkül a befizetett utat?
  • Milyen mértékű kártalanítást kapok, ha törlik a repülőgépem járatát?
  • Kötelező elutaznom egy háború, vagy más katasztrófa sújtotta országba?
  • Áremelés után elállhatok-e az utazási szerződéstől?
  • Mennyi előleget/foglalót kérhet megrendeléskor a szállásadó?

 

Ilyen, vagy ehhez hasonló kérdések szinte mindenkiben felmerültek már, ha gyakorta választott hazai, vagy külföldi úti célt pihenés, vagy akár munka céljából. A Fogyasztóvédők standján folyamatos szaktanácsadással segítik az utazni vágyókat, s az azonnali segítség mellett hasznos kiadványokat ajánlanak a felkészült, tudatos utazók számára.

 

Kifejezetten a kiállításra készült el a FOME legújabb zsebkönyve, mely szinte minden lényeges információt tartalmaz a fogyasztóvédelem és az utazás köréből.

 

A Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesületének elnöke, dr. Hajnal Zsolt szerint „igazán felhőtlen utazási élményt csak a tudatos utazó élhet át. Ha alaposan ismerjük jogainkat, tudjuk, hogy hol mit várhatunk, sokkal kevesebb kellemetlen meglepetésben lesz részünk” – nyilatkozta a szakember. A FOME elnöki posztja mellett dr. Hajnal Zsolt elnöke a Hajdú-Bihar megyei Békéltető Testületnek is, ahol számos utazási problémával találkozik. „A panaszok többsége azért keletkezik, mert a szolgáltatás (szállás, programok, étkezés, stb.) eltér attól, amit az iroda ígér, vagy az utazó elvár. Gyakori probléma ugyanakkor, hogy a panaszról az utasok nem vetetnek fel jegyzőkönyvet a helyszínen: bizonyíték híján szinte lehetetlen kártérítést kapni.

 

A Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesületét (FOME) 52 magánszemély hozta létre, a Fővárosi Bíróság 2003 márciusában vette nyilvántartásba. A budapesti szervezet tevékenysége országos, ám központja mégis Debrecenben található. A budapesti iroda mellett több városban is állandó tanácsadó hálózattal rendelkeznek (Eger, Miskolc, Szolnok, Salgótarján, Debrecen). A fogyasztóvédelmi tanácsadás mellett kiemelkedő a szervezetnek a fogyasztóvédelmi oktatásban, s a fogyasztóvédelmi tudományos élet kialakításában betöltött szerepe.


A Fogyasztóvédők standja az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében elnyert, „A fogyasztói tudatosság növelése a civil szerepvállalás erősítésével, a fogyasztók tájékoztatása, tanácsadás és oktatás révén” című, és TÁMOP-5.5.6-08/2-2008-0011 azonosítójú program keretein állhatott fel.

 

 

Sajtókapcsolat: dr. Ottlakán Johanna budapest@fome.hu